Tag: 14

Aksidenti në Llaskarcë, paraburgim edhe për shoferin

14/03/2019

14 Mars 2019 / 23:12 Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit edhe për shoferin e autobusit të kompanisë “Durmo Turs”, pas aksidentit tragjik në autostradën ... Read More

Zaev mohon shkarkimin e ministres Carovska

14/03/2019

14 Mars 2019 / 20:55 Kryeministri Zoran Zaev mohoi zërat se për shkak të mosmarrëveshjeve me BDI-në në lidhje me Ligjin për Mbrojtje Sociale, ministrja ... Read More

Paraburgim prej 30 ditëve për Toni Jakimovskin

14/03/2019

14 Mars 2019 / 20:22 Gjykata vendosi 30 ditë paraburgim për Toni Jakimovskit, ish-shefin e kabinetit të Shasho Mijallkovit dhe për Stevo Manxhovskin, i cili ... Read More

Pritet vendim i Gjykatës për paraburgimin e katër pjesëtarëve të DSK-së

14/03/2019

14 Mars 2019 / 20:00 Prokuroria ka urdhëruar për hetimin e katër personave të cilët dyshohen për keqpërdorimin e detyrëz zyrtare në DSK nga periudha ... Read More

NATO, Çekia këtë verë ratifikon Protokollin

14/03/2019

14 Mars 2019 / 19:41 Parlamenti i Republikës së Çekisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO deri ... Read More

Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

14/03/2019

14 Mars 2019 / 18:55 Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Tahografi ka ... Read More

Prokuroria kërkon paraburgim për katër pjesëtarë të DSK-së

14/03/2019

14 Mars 2019 / 18:09 Prokuroria Publike sot lëshoi urdhër për të zhvilluar procedurë hetimore kundër katër shtetasve maqedonas. Personat dyshohen se si punonjës të ... Read More

Plagoset me thikë 13 vjeçari nga Shkupi

14/03/2019

14 Mars 2019 / 16:43 Një djalë trembëdhjetë vjeçar nga Shkupi dje fizikisht është sulmuar nga një 14-të vjeçar me ç’rast ka marrë plagë të ... Read More

Aksidenti në Llaskarcë, dëmshpërblimi përmes Odës

14/03/2019

14 Mars 2019 / 16:26 Një muaj pas fatkeqësisë në Llaskarcë, dhe raportit të sotëm të Prokurorisë Publike, rritet trysnia ndaj Agjencisë “Durmo Tours”, Kompanisë ... Read More

Autobusët e stërmbushur e të vjetër, rrezik për udhëtarët

14/03/2019

14 Mars 2019 / 16:07 Në periudhë një mujore, në territorin e Maqedonisë së Veriut kanë ndodhur 4 aksidente me autobusë, 3 prej të cilave ... Read More

“Përgjime të paligjshme edhe në banesa private”

14/03/2019

14 Mars 2019 / 15:57 Me pseudonimin “Zo Za”, në Drejtorinë e Sigurimit dhe Kundërzbulimit në shënjestër të përgjimit ka qenë edhe kryeministri Zoran Zaev, ... Read More

ATO: Aktualisht përgjohen 188 numra telefonik

14/03/2019

14 Mars 2019 / 15:35 Mbi 180 numra telefonik aktualisht përgjohen në mënyrë ligjore në vend. Këtë e ka konstatuar Komisioni parlamentar për monitorimin e ... Read More