Tag: 13

Golden Eagle Ylli fiton derbin lokal ndaj Bashkimit

16/03/2019

Golden Eagle Ylli e ka nënshtruar Bashkimin (86-68) në palestrën “13 Qershori” për të regjistruar fitoren e 15-të sezonale në Superligën e Kosovës në basketboll. ... Read More

Zaev: S’kam provë se dikush në Shqipëri ndihmoi Gruevskin të arratiset

13/03/2019

13 Mars 2019 / 20:47 Kryeministri Zaev nuk mendon se Shqipëria e ka ndihmuar ish kryeministrin Nikolla Gruevski që të arratiset. Në një intervistë për ... Read More

Mickoski: Paraburgimi i Çavkovit, përndjekje politike

13/03/2019

13 Mars 2019 / 20:27 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në një prononcim për mediat, paraburgimin e ish shefit të Byrosë për Siguri Publike Mitko ... Read More

Ligjet reformuese, Deskoska udhëheq njërin nga grupet

13/03/2019

13 Mars 2019 / 18:52 VMRO-DPMNE-ja dhe LSDM-ja kanë filluar me themelimin e grupeve të punës me qëllim harmonizimin e qëndrimeve rreth ligjeve reformuese. Alsat ... Read More

Shqyrtimi publik i Listës zgjedhore, mbi 51 mijë kontrolle

13/03/2019

13 Mars 2019 / 18:27 Një ditë përpara përfundimit të afatit për kontrollimin e të dhënave në listën zgjedhore, numri i votuesve që janë paraqitur ... Read More

“Monstra”, bombat publikohen pas 3 seancave

13/03/2019

13 Mars 2019 / 18:09 Dëgjimi i “Bombave” mund të zbulojë se kush janë porositësit dhe dorasit e vrasjes së pesëfishtë te Liqeni i Smilkovës ... Read More

Bakteri “MRSA”, nuk ka raste të reja në Çair

13/03/2019

13 Mars 2019 / 17:59 Nuk ka raste të reja të të prekurve nga bakteri MRSA i cili u gjet në çerdhen “Borëbardha” në Çair ... Read More

Qeveria e Maqedonisë së Veriut e shqetësuar për një Brexit pa marrëveshje

13/03/2019

13 Mars 2019 / 17:45 Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të marrë masa paraprake, që prodhimet vendore dhe ekonomia të mos ndjejnë pasoja ... Read More

Ligj i ri për departizimin e administratës publike

13/03/2019

13 Mars 2019 / 15:54 Qeveria ndryshon ligjin për emërimin e nëpunësve të lartë udhëheqës shtetërorë. Ligji i ri do t’i përfshijë: udhëheqësit e sektorëve ... Read More

Banka Qendrore uli normën bazë të kamatave

13/03/2019

13 Mars 2019 / 15:41 Banka Popullore e liroi politikën monetare. Norma bazë e kamatave është ulur për 0.25 pikë përqindjesh dhe tani është 2.25%. ... Read More

Shilegov: Koncesioneri i ri në Drislla, pas zgjedhjeve

13/03/2019

13 Mars 2019 / 15:32 Pas zgjedhjeve presidenciale do të vendoset për koncesionerin e ri në deponinë Drislla. Vendimi për koncesionerin e ri duhej të ... Read More

Trajnim i përbashkët ushtarak SHBA-Maqedonia e Veriut

13/03/2019

13 Mars 2019 / 15:16 Trajnim i përbashkët i ARM-së dhe armatës amerikane realizohet sot në poligonin e Armatës Krivollak. Majori Goran Shutevski, zëvendëskomandant i ... Read More