Super përballjen na presin sonte: Milan – Roma e Juventus – Napoli

Super përballjen na presin sonte: Milan – Roma e Juventus – Napoli

Milan – Roma e Juventus – Napoli, këto super përballjen na presin sonte.

Sonte (e enjte) do zhvillohen disa super ndeshje në kuadër të Seria A.

Pas një pushimi të shkurtër internacional, xhirot në Seria A janë rikthyer, ku do na presin disa përballje mjaftë interesante, shkruan lajmi.

Ndeshja më interesante është mes Juventusit dhe Napolit që fillon nga ora 20:45, derisa ia vlen të shikohet edhe AC Milan – Roma, që nis në ora 18:30.

Sa i përket gjigantëve të tjerë italianë, Inter është mysafir i Bolognas me fillim nga ora 12:30, derisa Lazio e pret Empolin, që nis në ora 14:30.

Të gjitha ndeshjet.