Sulmuesi i njohur këtë javë transferohet në Milan

Sulmuesi i njohur këtë javë transferohet në Milan

Milan është në kërkim të lojtarëve që pritet t’i transferoj gjatë verës.

Një nga emrat që pritet të transferohet në ‘San Siro’ është sulmuesi francez, Olivier Giroud.

Francezi pritet që gjatë kësaj jave t’iu nënshrohet testeve mjekësore para ndënshkrimit të kontratës më Milanin, përcjell ORAinfo.

Një marrëveshje dy-vjeçare me vlerë 3 milionë euro neto plus bonuse është gati për francezin, me mundësi për një vit të tretë.

Marrëveshja me Chelsea është gjetur (britanikët do të marrin një kompensim prej dy milionë eurosh), vetëm detajet e fundit burokratike mungojnë dhe më pas pritet zyrtarizimi i tij. /ORAinfo/

TAGS