Suksesi në Ligën e Kombeve, e ardhmja e Reja-s dhe incidenti i Andi Lilës, rrëfehet Presidenti i FSHF Armand Duka

Suksesi në Ligën e Kombeve, e ardhmja e Reja-s dhe incidenti i Andi Lilës, rrëfehet Presidenti i FSHF Armand Duka

Kreu i grupit në Ligën e Kombeve ishte objektivi i vetëm i vendosur nga FSHF, çdo përfundim tjetër mund të sillte pasoja, ose më saktë një situatë që askush nuk e dëshironte.Shqipëria arriti të triumfoj në sfidën e fundit përballë Bjellorusisë duke rrëmbyer kreun dhe duke hapur një kapitull të ri. Rrugëtimi i kuqezinjve në këtë edicion nuk ishte aspak i lehtë, mbi të gjitha i kushtëzuar nga COVID-19.

Presidenti i FSHF, Armand Duka në një intervistë ekskluzive për “News24” ka folur për ecurinë e Kombëtares, të ardhmen e Edy Reja por dhe për disa çështje të tjera shumë të rëndësishme, si incidenti që ndodhi me ish lojtarin e Kombëtares Andi Lila apo kanosja që COVID-19 i bën sërish futbollit shqiptar.

TAGS