Stephan El Shaarawy transferohet te rivali i Milanit

Stephan El Shaarawy transferohet te rivali i Milanit

Punë e kryer, Stephan El Shaarawy rikthehet në Serie A.

Pas një ndjekje gjashtë-mujore, më në fund është kryer për kthimin e Stephan El Shaarawy në Romë: përpjekja për ta sjellë Faraonin përsëri verdhekuq kishte qenë tashmë një hap larg përfundimit verën e kaluar, përpara se të prishte gjithçka me kërkesat shumë të rënda Shanghai Shenhua.

Në këtë merkato të janarit është gjetur zgjidhja, me El Shaarawy që ka zgjidhur kontratën e tij me klubin kinez dhe për këtë arsye do të transferohet në Romë falas.

Nëse tamponët japin dritën jeshile, sulmuesi i ekipit kombëtar do t’i nënshtrohet ekzaminimeve të zakonshme mjekësore të shtunën dhe do të nënshkruajë një kontratë dy e gjysmë me klubin verdhekuq.

Goditja e dytë e drejtorit sportiv Tiago Pinto, pra, pas mbylljes deri tani për Bryan Reynolds nga Dallas.

TAGS