Spanja dhe Italia e fillojnë rrugëtimin për EURO 2020, formacionet zyrtare

Ekipi kombëtar i Spanjës dhe ai i Italisë do ta fillojnë sonte, në orën 20:45, rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian 2020.

Spanja do të përballet me Norvegjinë, në kuadër të Grupit F, ku marrin pjesë edhe Malta, Norvegjia, Rumania dhe Ishujt Faroe, shkruan Gazeta Express.

Në anën tjetër, italianët do ta presin në shtëpi ekipin kombëtar të Finlandës për ndeshjen e vlefshme për Grupin J, ku garojnë për kualifikim në EURO 2020 edhe Armenia, Bosnja, Greqia dhe Lihtejnshtajni.

Formacioni zyrtar i Spanjës për ndeshjen kundër Norvegjisë:

Formacioni zyrtar i Italisë për ndeshjen kundër Finlandës:

TAGS