Solskjaer i përgjigjet Van Persiet

Solskjaer i përgjigjet Van Persiet
12:28 | 4 Janar 2020

Ole Gunnar Solskjaer i është përgjigjur deklaratave të Robin Van Persie.

Ish sulmuesi holandez pati kritikuar Solskjaerin për paraqitjen e tij në media pas humbjes nga Arsenal në Premierligë.

“Manchester United ka humbur dhe Solskjaer po buzëqesh. Ai nuk ka arsye për ta bërë këtë”, kishte deklaruar Van Persie, përcjell lajmi.net.

Por, i menjëhershëm ka qenë reagimi i trajnerit norvegjez.

“Unë nuk e njoh Robinin, dhe ai nuk më njeh mua. Ai ndoshta nuk ka të drejt të kritikojë stilin tim të menaxhimit, dhe unë nuk do të ndryshoj”, është përgjigjur Solskjaer./Lajmi.net/

TAGS