Simakan ngacmon Milanin me këtë postim

Simakan ngacmon Milanin me këtë postim

Simakan te Milani, e kryer? | Postimi intrigues i francezit!

Mohamed Simakan është afër transferimit te Milanit dhe tashmë kanë mbetur detajet e fundit që Strasbourg të japë “ok”. Madje, Gazzetta dello Sport flet për 1 mln euro diferencë mes ofertës dhe kërkesës.

Milani ka ofruar 14 mln euro dhe 3 bonus, ndërsa francezët duan 15 mln euro dhe 3 bonus. Praktikisht, futbollisti 20 vjeçar i ka kërkuar klubit që ta lërë të transferohet te kuqezinjtë pasi ka rënë dakord me Maldini për kontratën 5 vite me Milanin.

Madje, ditën e sotme, Simakan ka postuar në rrjetet sociale edhe një foto të tij ku duken flokët kuqezi (të lyera) me një mbishkrim “loading”, pra “po mbushet koha”…

TAGS