Shuma e “çmendur” që Arsenal do të shpenzojë për një sulmues

Shuma e “çmendur” që Arsenal do të shpenzojë për një sulmues

Arsenali gati të shpenzojë 70 milionë euro për një sulmues.

Arsenali është në kërkim të një sulmuesi, pasi dëshiron ta përtërijë repartin ofensivë.

Topçinjtë synojnë shitjen e francezit Alexandre Lacazatte gjatë afatit kalimtar të janarit, derisa e njëjta e pret edhe Pierre Emerick Aubameyang, por në verë.

Mediat në Ishull kanë raportuar se drejtuesit e klubit londinez janë duke përgatitur për të nënshkruar me një top sulmues në janar.

Dusan Vlahovic i Fiorentinës ka një çmim mbi 85 milionë euro dhe Arsenali ka hequr dorë nga ai.

Tani i gjithë përkushtimi ka mbetur tek Dominic Calvert Lewin i Evertonit që po shkëlqen dy edicionet e fundit.

Për të nënshkruar me anglezin, Arsenali është gati të shpenzoj 70 milionë euro qysh në afatin kalimtar të janarit.

24-vjeçari këtë edicion ka qenë i lënduar në shumicën e takimeve, por në tri sfida sa ka luajtur ka shënuar tre gola.

TAGS