Shorti i Kupës së Kosovës, ‘gogolat’ vendosin për një super derbi në Suharekë

Shorti i Kupës së Kosovës, ‘gogolat’ vendosin për një super derbi në Suharekë

13:44 |

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është organizuar hedhja e shortit për Kupën e Kosovës.

Shorti për rrethin e dytë të Kupës ka vënë përballje mjaft interesante.

Njëra ndër ato do të jetë ajo mes Ballkanit dhe Trepçës ’89, e cila do të zhvillohet në Suharekë, shkruan lajmi.net.

I ngjajshëm

Njëherish kjo do të jetë përballja e vetme në këtë raund mes dy skuadrave të Superligës.

Ndeshje do të luhen gjatë këtij vikendi, më 7 dhe 8 dhjetor.

Çiftet e plota:

Feronikeli – A&N

Drenica – Dardana

Vitia – Dukagjini

Trepça – Vushtrria

Gjilani – 2 Korriku

Arberia – Prishtina

Ballkani – Trepça ’89

Liria – Ferizaj. /Lajmi.net/ 

autor: Lajmi.net

14:02 |

TAGS