Shokohen mjekët, nxjerrin mbi 53 karat stoli e monedha ari nga stomaku i një gruaje indiane

Shokohen mjekët, nxjerrin mbi 53 karat stoli e monedha ari nga stomaku i një gruaje indiane

Mjekët mbetën të habitur pas heqjes së më shumë se 53 karat stoli dhe monedha nga stomaku i një gruaje indiane.

Runi Khatun, 26 vjeç, ishte në gjendje të rëndë kur u nxitua në spital më 16 korrik në shtetin e Bengalit Perëndimor, pasi ajo filloi të hidhte pas çdo vakt, përcjellë Indeksonline.

Gjatë operacionit, mjekët hoqën 69 zinxhirë, 80 vathë, 46 monedha, tetë kollona, 11 unaza hundësh, katër çelësa, pesë zinxhirë për këmbë dhe një orë muri nga barku i saj.

Nëna e gruas tha se ajo vuri re se stolitë kishin filluar të zhdukeshin nga shtëpia e tyre, por ajo nuk kishte asnjë ide se vajza e saj po i gëlltiste.

Ajo tha se vajza e saj i mori monedhat nga dyqani i vëllait të saj dhe shtoi se kur ajo do ta pyeste atë për gjërat që mungonin ajo do të qante.

TAGS