Shembja e Teatrit/ Shpërthen Rezart Veleshnja: Krimineli dhe politikani nuk kanë ndonjë ndryshim të madh

Shembja e Teatrit/ Shpërthen Rezart Veleshnja: Krimineli dhe politikani nuk kanë ndonjë ndryshim të madh

Aktori i humorit Rezart Veleshnja ka reagur pas shembjes së Teatrit Kombëtar përmes një postimi në ‘Instastory’, ku ka përmendur politikanët.

Kështu aktori ka shkruar se çdo kush që përfshihet në politikë është një kriminel. Sipas tij  politikanët dhe kriminelët nuk ndonjë ndryshim të madh.

“Nëse i futesh politikës, kjo tregon se mendja jote ka tendencë kriminale. Sepse krimineli dhe politikanë nuk kanë ndonjë ndryshim të madh. Krimineli është politikan i pasekusesshë, ndërsa politikani është kriminel i suksesshëm.”- ka shkruar Veleshnja.

Ditën e djeshme që në orët e para të mëngjesit u bë shembja e Teatrit Kombëtar, e cila solli përplasje mes protestuesve dhe policisë. Këta të fundit shoqëruar në Komisariat shumë qytetarë dhe artistë, ku disa prej tyre u liruan disa orë më pas.

TAGS