Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, viziton Kosovën

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, viziton Kosovën

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, Dragutin Dakic pritet me ceremoni ushtarake sot në Ministrinë e Mbrojtjes.

Dakic do të zhvillojë një takim me Gjeneralin e FSK-së, Rrahman Rama.

Vizita e Dakic nis në ora 09:00 dhe ka një agjendë e cila pritet zgjasë deri në ora 11:00, ku dy gjeneralët do të mbajnë një konferencë për media.

TAGS