Shaqiri lë prapa lëndimin, gati të kthehet në fushë

Shaqiri lë prapa lëndimin, gati të kthehet në fushë

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, pritet shpejtë t’i bashkohet Liverpoolit në stërvitje. Shaqiri është pranë kthimit, pasi ka kuruar lëndimin që e mbajti jashtë fushës në dy ndeshjet e kaluara në Premier League të Anglisë.

Lajmin për kthimin e shpejtë të Shaqirit dhe të tjerëve të lënduar, e ka bërë të ditur trajneri Jurgen Klopp.

Ai ka thënë se kthimi i Shaqirit është i shpejtë, por jo aq sa për t’u paraqitur në ndeshjen që Liverpooli e luan të martën kundër Ajaxit, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Shaqiri viteve të fundit ka munduar në disa faza shkaku i lëndimeve.

Këtë edicion ka luajtur pesë ndeshje në të gjitha garat dhe ka kontribuar me një gol dhe një asistim.