Robert Berisha qëndroi 14 ditë i izoluar pas kthimit nga SHBA, del rezultati i testit të COVID-19

Robert Berisha qëndroi 14 ditë i izoluar pas kthimit nga SHBA, del rezultati i testit të COVID-19

Pas kthimit nga SHBA, këngëtari I njohur kosovar Robert Berisha qëndroi 14 ditë në izolim, si rrjedhojë e masës së  ndërmarrë  ndaj përhapjes së koronavirusit. Ai u vendos në Qëndrën e Studentëve në Prishtinë.

Ditën e djeshme, Berisha u nënshtrua testit për COVID-19, ndërsa ditën e sotme përmes një postimi në rrjetet sociale, bëri me dije rezultatin, ku rezultoi negativ.

Në ‘Instastory’, këngëtari publikoi statusin e ish-deputetit Berat Buzhala, i cili shkruante se këngëtari duhet të qëndrojë në karantinë, ndërsa  bashkangjitur Roberti shkruan: O Berat o vlla. Pse nuk tregojshe më herët, sot dola negative dhe jam në shtëpi.

TAGS