Rita Ora uron ekipin e sportistëve që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

Rita Ora uron ekipin e sportistëve që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

Parakalimi i ekipit të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike ‘Tokio 2020’ ka tërhequr interesimin e shumë personaliteteve të njohura.Ekipi i Kosovës ishte i 67-ti në listën e parakalimit, ndërsa ekipit i prinë xhudistët Majlinda Kelmendi dhe Akil Gjakova. Nuk ka munguar dhe një urim nga këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora e cila i ka uruar fat ekipit. “Vazhdo Kosova, fat të mbarë!”, ka shkruar ajo në Instagram.


TAGS