Rita Ora thyen rregullat anti-Covid, zbulohet festa e saj e fshehtë për 30-vjetorin e lindjes

Rita Ora thyen rregullat anti-Covid, zbulohet festa e saj e fshehtë për 30-vjetorin e lindjes

Këngëtarja Rita Ora e cila festoi 30 vjetorin e lindjes pak ditë më parë, është akuzuar se ka shkelur rregullat e distancimit social pasi organizoi një festë të fshehtë.Rita tregoi se këtë ditë të shënuar e festoi në shtëpinë e saj me familjarët, teksa publikoi dhe disa foto nga festa modeste. Mirëpo, ditëlindja e Ritës nuk është mbyllur me kaq, sepse ka organizuar edhe një festë me miqtë e saj në fshehtësi të plotë.

Sipas “The Sun”, këngëtarja kishte ftuar 30 miq në një restorant në Notting Hill, mes të cilëve ishin Cara dhe Poppy Delevingne si dhe motra e saj, Elena.

Një burim tha për gazetën britanike: “Rita dhe motra e saj erdhën të parat në restorant. Kishte një numër të ftuarish, të gjitha të veshura shumë glamour dhe hynë në ndërtesë nga pas, me sigurinë duke parë në pjesën e përparme për t’u siguruar që askush tjetër të mos hynte brenda.”

MUST BYLINE: EROTEME.CO.UK ****VIDEO AVAILABLE**** Rita Ora hires out Casa Cruz restaurant in Notting Hill to illegally celebrate her 30th party with celebrity friends including Cara and Poppy Delevingne. EXCLUSIVE November 28, 2020 Job: 201129L1 London, England EROTEME.CO.UK +44 207 431 1598

Sakaq, qeveria britanike ka theksuar shmangien e kontakteve fizike mes personave që nuk ndajnë të njëjtën shtëpi si dhe shmangien e takimeve në ambiente të mbyllura.

TAGS