Rezarta Shkurta ndan videon e rrallë të Herës me Nexhmije Hoxhën

Rezarta Shkurta ndan videon e rrallë të Herës me Nexhmije Hoxhën

Rezarta Shkurta ka ndarë në rrjetet e saj sociale një video të rrallë të familjes së saj. Fokusi është vogëlushja e saj Hera dhe dashuria për stërgjyshen, Nexhmie Hoxhën të venë e ish diktatorit Enver Hoxha.

 ‘Nuk ka lumturi me te madhe nga thellesia e shpirtit per mua si nene, qe vogelushja ime ka keto kujtime te paçmueshme me stergjyshen e saj , qe numeron denjesisht 98 Vite. Familja eshte trashegimia me e shtrenjte #HeraHoxha’-shkruan ajo krah videos së postuar.

Gjithmonë këto video kanë ngjallur reagime nga më të ndryshmet në publik.

TAGS