Reja: Ndaj Anglisë luajmë për rezultat pozitv

Reja: Ndaj Anglisë luajmë për rezultat pozitv

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë këtë të shtunë në konferencën zyrtare për mediat, në prag të ndeshjes që ekipi ynë Kombëtar do të zhvillojë ndaj Anglisë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

Duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve , trajneri Reja u shpreh se pavarësisht faktit se Shqipëria do të përballet me një nga ekipet më të mira në botë, ekipi do të tentojë që ta mbajë në presion gjatë gjithë kohës Anglinë dhe do të synojë që të marrë një rezultat pozitiv. Gjithashtu, tekniku italian theksoi se skuadra duhet të jetë e kujdesshmë në aspektin psikologjik, teksa foli edhe për mungesën e Kumbullës dhe mundësitë e formacionit.

Ndeshja me Anglinë do të zhvillohet ditën e nesërme (28 mars 2021) në ora 18:00, në stadiumin kombëtar “Air Albania” dhe për shkak të kushteve të krijuara nga pandemia Covid-19, nuk do të ketë tifozë. 3 ditë më vonë, Kombëtarja jonë do të luajnë në transfertë ndaj San Marinos.

TAGS