Real Madrid takohet me super-lojtarin, pritet transferimi i madh

Real Madrid takohet me super-lojtarin, pritet transferimi i madh

Real Madrid thuhet se është i interesuar për blerjen e RB Salzburg, Karim Adeyemi.

Adeyemi po bëhet shpejt një nga sulmuesit e rinj më të vlerësuar në Evropë, teksa vazhdon një sezon të shkëlqyer me Salzburgun, përcjell ORAinfo.

Adeyemi ka shënuar 14 gola dhe ka asistuar dy në 21 paraqitje, që përfshin tre gola dhe një asistim në katër ndeshje të Ligës së Kampionëve.
Gjermani është ende vetëm 19 vjeç dhe duket se agjentët e tij po e kërkojnë atë për një lëvizje.

Sipas Sport1 via Diario AS, përfaqësuesit e Adeyemi, Kick & Run Sports, kanë qenë në Madrid për të folur me Real Madridin për një transferim të mundshëm në të ardhmen.

Adeyemi është ende nën kontratë deri në vitin 2024 me RB Salzburg dhe konkurrenca për nënshkrimin e tij ka të ngjarë të jetë e madhe.

Ndërkohë, Real Madrid tashmë i ka sytë te Kylian Mbappe, dhe ndërsa Karim Benzema është me të vërtetë në vitet e fundit të karrierës së tij, është e vështirë të shihet se ku përshtatet Adeyemi në të ardhmen e afërt. /ORAinfo/

TAGS