Real Madrid po e shet super-lojtarin

Real Madrid po e shet super-lojtarin

Real Madridi është i përgatitur të shesë Iscon në afatin kalimtar të janarit nëse vjen një ofertë që i përshtatet si klubit ashtu edhe fituesit të katër herë të Ligës së Kampionëve.

Janari do të jetë shansi i fundit i Realit për t’u shitur për një tarifë pasi kontrata e tij do të skadojë në fund të sezonit. Por nëse është muaji tjetër apo do të shtyhet deri në verë, ai do të largohet nga Bernabeu në një moment të vitit 2022,përcjell ORAinfo.

E ardhmja e Iscos me Los Blancos ka qenë në pikëpyetje që nga viti 2018. Ai nuk ka filluar më shumë se 15 ndeshje në La Liga në asnjë nga tre sezonet e fundit – i kufizuar në vetëm tetë në 2020/21 – dhe ka mbetur sërish në periferi deri më tani. sezoni.

29-vjeçari ka luajtur vetëm një herë në ndonjë kompeticion që nga shtatori, duke lënë 11 minuta nga stoli në një fitore të rehatshme ndaj Granadës muajin e kaluar./ORAinfo/

TAGS