Real Madrid nuk e nis mbarë, ka këto probleme

Real Madrid nuk e nis mbarë, ka këto probleme

Real Madrid po merret me çështje lëndimesh para ndeshjes me Celta Vigo.

Los Blancos kthehen në Santiago Bernabeu këtë mbrëmje për herë të parë në më shumë se një vit me stadiumin tashmë të sigurt për të pritur ndeshjet.

Edhe tifozët do të kthehen, me tifozët e Los Blancos që nuk e kanë parë skuadrën e tyre në veprim këtë sezon pavarësisht kthimit të tifozëve diku tjetër për shkak të tre ndeshjeve të para që luhen jashtë shtëpisë,përcjell ORAinfo.

Por tifozët tani do të jenë në gjendje të shohin dy lojtarë kryesorë në veprim, me Gareth Bale dhe David Alaba të përjashtuar.

Sipas Diario AS, Bale pësoi një dëmtim të vogël në stërvitje para vizitës në Celta, ndërsa David Alaba ka pësuar një mbingarkesë muskulare pas paraqitjeve të tij për Austrinë gjatë pushimit ndërkombëtar.

Kjo do të thotë që Nacho Fernandez ka të ngjarë të jetë partneri i Eder Militao pasi është kthyer nga një dëmtim i tij, ndërsa Eden Hazard mund të rifitojë një vend fillestar për të zëvendësuar Bale, ndërsa Vinicius Jr ka të ngjarë të luajë në anën tjetër./ORAinfo/

TAGS