Real Madrid me këtë formacion kërkon tri pikë kundër Levantes

Real Madrid me këtë formacion kërkon tri pikë kundër Levantes

Reali dëshiron tri pikët ndaj Levantes, formacionet zyrtare.

Real Madridi synon t’i marrë tri pikë të radhës në xhiron e 21-të të La Ligas.

Skuadra e trajnerin Zinedine Zidane është nikoqir i Levantes në La Liga.

Reali vjen pas një forme të mirë, ku në pesë ndeshjet e fundit ka marrë 11 pikë me tri fitore e dy barazime.

Në anën tjetër mysafirët kanë fituar tetë pikë në pesë takimet e fundit, duke marrë dy fitore, dy barazime dhe një humbje.

Dy trajnerët tanimë kanë publikuar edhe 11shet startuese për këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Militao, Varane, Odriozola, Mendy, Modric, Kroos, Hazard, Benzema, Casemiro, Asensio.

Levante: Fernandez, Duarte, Melero, Malsa, Clerc, Miramon, Radoja, Postigo, Morales, Roger, Leon.

TAGS