Real Madrid i bie pishman, tenton ta prish marrëveshjen me Milanin për Diaz

Real Madrid i bie pishman, tenton ta prish marrëveshjen me Milanin për Diaz

Real Madridi po monitoron zhvillimin e Brahim Diaz gjatë periudhës së tij të huazimit në Milan, por kthimi i tij në fillim thuhet se do të jetë i vështirë.

Sezonin e kaluar Brahim Diaz arriti të shënonte shtatë gola dhe katër asistime, por zakonisht si opsion nga pankina, pasi Hakan Calhanoglu preferohej nga Stefano Pioli si lojtari startues deri në disa ndeshjet e fundit të rëndësishme të sezonit, kur spanjolli krijoi një çelës.

Roli, duke i dëshmuar Milanit se meriton t’i besohet sërish me një huazim të ri dyvjeçar dhe fanellën me numër 10, përcjell ORAinfo.

Këtë sezon ai ka grumbulluar 760 minuta aksion, duke përfshirë katër gola dhe dy asistime, me tre prej tyre gola fitues të ndeshjeve.

Siç shkruan Diario AS, Luis Enrique ka vënë re përmirësimin e tij dhe e ka thirrur atë për kombëtaren spanjolle për herë të parë në karrierën e tij profesionale.
Real Madrid gjithashtu po monitoron nga afër se si po ecën ai dhe siç u përmend ai është në huazim te Milani deri në qershor 2023.
Raporti lë të kuptohet se Los Blancos mund të shqyrtojnë ta rikthejnë atë më herët, por do ta kenë ‘të vështirë ta thyejnë atë marrëveshje’ nëse duan. /ORAinfo/