Rangnick zbulon nënshkrimin e parë të United

Rangnick zbulon nënshkrimin e parë të United

Trajneri i ri i Manchester United, Ralf Rangnick tashmë e di se cilin lojtar dëshiron të bëjë nënshkrimin e tij të parë në Old Trafford, zbulon The Sun.

Mesfushori i RB Leipzig, Amadou Haidara u dërgua në Bundesligë nga Rangnick dy vjet më parë, dhe mund të transferohet në janar nëse United përmbush klauzolën e tij të lirimit prej 32 milionë funte,përcjell ORAinfo.

23-vjeçari është i njohur për shkathtësinë e tij, një tipar që përputhet me filozofinë menaxheriale të Rangnick për lojtarët që janë në gjendje të bëjnë shumë gjëra në të njëjtën kohë./ORAinfo/

TAGS