Rakitic i thotë ‘PO’ gjigantit nga Serie A

Rakitic i thotë ‘PO’ gjigantit nga Serie A

Ivan Rakitic do të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni.

Ivan Rakitic nuk është më në planet e Barcelonës, andaj do të largohet me të përfunduar ky sezon.

Mesfushori kroat është cak i skuadra nga Serie A si, Inter dhe Juventus, gjersa këta të fundit janë duke i prirë garës, përcjell lajmi.net.

Sipas mediave në Itali, Rakitic i ka thënë ‘PO’ Juventusit, gjersa marrëveshja pritet të finalizohet në fillim të muajit qershor.

‘Zonja e Vjetër’ thuhet se do t’i paguajë 35 milionë euro për 32-vjeçarin. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS