Punë e kryer: Pedro transferohet te Lazio

Punë e kryer: Pedro transferohet te Lazio

Pedro transferohet te Lazio.

Lazio ka konfirmuar transferimin e futbollisti Pedro.

Spanjolli iu bashkua skuadrës së Maurizio Sarrit si agjent i lirë pas një viti te ROma, shkruan lajmi net.

Gjithashtu, Pedri u bë lojtari i parë që nga viti 1985 që kalon te rivali i përbetuar, ngase Lazio dhe Roma nuk kishin shkëmbyer lojtarë.

“Ju prezantojnë numrin 9 të ri”, shkroi klubi në komunikatë.

Numri nëntë në fanellë ka befasuar, duke marrë parasysh se sulmuesi zakonisht luan në pozitën e krahut dhe jo si qendërsulmues.

TAGS