Publikohet orari i deshjeve për Superkupën e Kosovës në basketboll.

Publikohet orari i deshjeve për Superkupën e Kosovës në basketboll.

FBK shpall orarin e ndeshjeve për Superkupën e Kosovës.

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka shpallur orarin e ndeshjeve në kuadër të Superkupës së Kosovës, përcjell KosovaPress.

Ata kanë lajmëruar ekipet dhe mediat që duhet të respektohen masat e Qeverisë së Kosovës kundër pandemisë COVID-19, duke mbajtur një distancë të paktën një metër, bartjen e maskave në palestra dhe respektimin e rregullave të higjienës.

Orari

21.10.2020 Gjakovë (Grupi A dhe 😎

17:00 Rahoveci – Trepça

19:30 Sigal Prishtina – Vëllaznimi

22.10.2020 Prizren (Grupi C dhe D)

17:00 Golden Eagle Ylli – Ponte Prizreni

19:30 Peja – Bashkimi

23.10.2020 Suharekë

Gjysmëfinalja I: 17:00 Fituesi i Grupit A-B

Gjysmëfinalja II: 19:30 Fituesi i Grupit C-D

25.10.2020 Pejë

Finalja Femrat: 14:00 KB Bashkimi – KB Kosovahome Prishtina

Finalja Meshkujt ora 17:00.

TAGS