PSV synon të thyejë rekordin e klubit me shitjen e Bergwijn

PSV Eindhoven synon të thyejë një rekordin e klubit me shitjen e sulmuesit anësor, Steven Bergwijn.

Bergwijn ka befasuar të gjithë me nivelin e lartë të treguar me klubin holandez dhe kjo ka bërë që shumë skuadra të mëdha evropiane të vihen pas tij.

Manchester Unitedi ka shikuar nga afër anësorin e Holandës, dy herë këtë muaj, por konkurrenca për të është shumë e madhe.

Lexo po ashtu:

Tottenham Hotspur, Interi dhe Bayern Munich janë gjithashtu të interesuara për shërbimet e Bergwijn.

Bergwijn gjatë ndeshjes ndaj Interit në Ligën e Kampionëve (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, sipas Voetbal International, PSV është gati të mirëpresin një ankand me qëllim që të gjenerojë një çmim rekord të shitjes së tij.

Shifra më e lartë e shitjeve është 34 milionë euro nga transferimi i Memphis Depay në United tri vite më parë.

Lexo po ashtu:

Bergwijn është i lidhur me PSV deri në vitin 2022 dhe heziton të largohet këtë muaj, kështu që ai është i përgatitur të largohet këtë verë.

Ndryshe, holandezi ka shënuar 10 gola dhe ka bërë nëntë asistime në 25 ndeshje në të gjitha garat me PSV-në. /Telegrafi/

TAGS