PSG afër marrëveshjes së madhe

PSG afër marrëveshjes së madhe

Sipas Goal, Paris St-Germain është në bisedime për të nënshkruar me huazim mesfushorin e Tottenham dhe Francës, Tanguy Ndombele, 25 vjeç.

Ai ishte nënshkrimi rekord i Spurs kur iu bashkua në 2019 në një marrëveshje prej 53 milion £,përcjell ORAinfo.

GOAL kupton se PSG është në proces të negociatave për një marrëveshje huazimi me Spurs për Ndombele, me drejtorin sportiv të klubit francez Leonardo që e ka identifikuar atë si një objektiv prioritar.

Tottenham është gati të japë dritën jeshile për largimin e Ndombele, pasi ai vazhdon të luftojë për minuta të rregullta nën drejtimin e Antonio Conte./ORAinfo/