Prokuroria publikon inicialet e personave të arrestuar për fajde gjatë aksionit të sotëm të policisë

Prokuroria publikon inicialet e personave të arrestuar për fajde gjatë aksionit të sotëm të policisë

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, sot ka ndaluar personat me inicialet I.O., I.B., A.Th., M.M., Rr.H., E.L., dhe Z.J., me dyshimin se kanë kryer veprat penale “Fajdeja”, nga neni 343 të KPRK-së dhe “Detyrimi” nga neni 340 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Lexo po ashtu:

“Gjatë aplikimit të masave teknike të vëzhgimit dhe hetimit, sipas urdhëresës së Gjykatës, më 20.05.2019, Policia e Kosovës ka zhvilluar aksionin e bastisjes në disa lokacione të Prishtinës, me ç’ rast ka arrestuar të dyshuarit e lartcekur.

Me urdhër të prokurorit të çështjes, të njëjtit janë ndaluar për 48 orë, ndaj të cilëve pritet që në afatin ligjor të ushtrohet kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë. /Telegrafi/

TAGS