Prishtina mposht Drenicën, vazhdon gara e nxehtë për titull

Prishtina mposht Drenicën, vazhdon gara e nxehtë për titull

Ka përfunduar ndeshja në mes të Prishtinës dhe Drenicës.

Prishtina dhe Drenica janë përballur në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës.

Kryeqytetasit kanë shënuar fitore me shumë mund ndaj drenicasve, duke i mposhtur, 2 me 1, raporton lajmi.net.

Prishtina fillimisht kaloi në epërsi me anë të Armend Thaçit, që shënoi në minutën e 27′-të, ndërsa Mario Morina e dyfishoi epërsinë (45′), ku me kaq edhe përfundoi pjesa  e parë.

Drenica arriti të këndellej në pjesën e dytë, duke e ngushtuar epërsinë e Prishtinës në 2 me 1 me anë të Osman Meziut, që shënoi në minutën e 61′-të.

Ky gol i drenicasve nuk u ndihmoi shumë, pasi Prishtina i mori tri pikë tejet të rëndësishme në “Fadil Vokrri”.

Pas xhiros së 29-të, Prishtina gjendet në vendin e dytë me 68 pikë, po aq sa ka edhe Feronikelin në të parin, fal golaverazhit më të mirë. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS