Prej 4 ditësh tek Infektivi/ Ndërron jetë 61-vjeçari nga Ksamili, infektoi edhe 7 të tjerë

Prej 4 ditësh tek Infektivi/ Ndërron jetë 61-vjeçari nga Ksamili, infektoi edhe 7 të tjerë

Një 61-vjeçar ka ndërruar jetë nga COVID-19. Lajmi bëhet i ditur për nga gazetarja Shpresa Dine. 61-vjecari me inicialet B.K., nga Ksamili ishte prej katër ditësh i shtruar në spitalin Infektiv në Tirane ne gjendje te rënde.Pozitivë janë evidentuar ndërkohë 7 shtetas ne Sarande, disa prej të cilëve familjarë dhe kontakte te 61-vjeçarit në Ksamil. Po ashtu dhe një rast është ai i një farmacisteje në qytetin e Sarandës.