Pogba në janari pritet t’i bashkohet gjigantit evropian

Pogba në janari pritet t’i bashkohet gjigantit evropian

Pogba mund të arrijë në janar te Real Madrid

Sipas asaj që theksojnë nga Anglia, Paul Pogba nuk do ta veshë më fanellën e Manchester United këtë sezon dhe kjo pasi futbollisti do të jetë i disponueshëm deri në shkurt.

Reprezentuesi francez i përfundon kontratën këtë verë dhe nga drejtuesit sportivë duan t’i japin një dalje në këtë merkato dimërore për shkak të pamundësisë së rinovimit të tij .

Ashtu siç e prisnim prej javësh, futbollisti do të kishte vendosur të përmbushte ëndrrën e tij për të luajtur për Real Madridin vitin e ardhshëm dhe tani do të duhej vetëm të shihej se si do të zgjidhet përfundimisht situata.

Në parim, nga Bernabeu, ai nuk ka ndërmend të paguajë asnjë lloj transferimi këtë dimër dhe është se ata duan që Pogba t’i shterojë kontratën në mënyrë që ai të zbresë falas në fund të sezonit.

Një çështje tjetër do të ishte që United do të ulë shumë pretendimet e tyre dhe do ta lërë lojtarin të shkojë për një shifër të reduktuar.

Tani do të duhej vetëm të shihej se sa larg mund të arrijnë nga Mançesteri dhe nëse shuma e Juventusit dhe PSG-së në ofertë nuk shkakton një rritje çmimi në minutën e fundit. Për momentin, Real Madrid është i qetë dhe nuk do të marrë një vendim për këtë deri në dhjetor.

Kujtojmë se lojtari është i lirë të nënshkruajë për një tjetër skuadër që në janar, një fakt që padyshim do të shënojë të ardhmen e negociatave.