Po e kërkon që dy sezone, Milan e ka gati planin për ta transferuar sulmuesin nga Serie A

Po e kërkon që dy sezone, Milan e ka gati planin për ta transferuar sulmuesin nga Serie A

Paolo Maldini dhe Ricky Massara tashmë janë duke bërë disa plane përpara afatit kalimtar të kësaj vere, të gatshëm për të përforcuar skuadrën. Dhe duke parë Ligën e Kampionëve, ata mund të marrin një rritje të buxhetit.

Një nga lojtarët në radarin e tyre, siç raportohet nga Gazzetta Dello Sport, është Rodrigo De Paul, përcjell ORAinfo.

Lojtari ka nëntë gola dhe dhjetë asistime në kampionat këtë sezon dhe Udinese do të jetë në gjendje të kërkojë një çmim të lartë për largimin e tij.

Prandaj, Milani po punon për një zgjidhje tjetër për të ulur çmimin, e cila është thjesht shumë e lartë siç qëndrojnë gjërat.

Një hipotezë është përfshirja e Jens Petter Hauge në marrëveshje si një homologe teknike, por mund të mos jetë e mjaftueshme.

Mbetet të shihet nëse Rossonerët do të bëjnë një përpjekje serioze për të nënshkruar me De Paul këtë verë, pasi përparësia e tyre është të nënshkruajnë një sulmues.

Sido që të jetë, menaxhmenti dëshiron ta përforcojë skuadrën në mënyrën më të mirë të mundshme. /ORAinfo/

TAGS