Po e kërkon gjithë Evropa, Sanches i ka sytë te kjo skuadër

Po e kërkon gjithë Evropa, Sanches i ka sytë te kjo skuadër

Renato Sanches, ndihet gati për të bërë një lëvizje tjetër të madhe drejtë Arsenalit, pasi ka dështuar më parë në Bayern Munich, dhe është i vetëdijshëm se Arsenali mund të jetë i interesuar për shërbimet e tij.

Mesfushori portugez, i cili fitoi çmimin Golden Boy pasi ndihmoi vendin e tij të fitonte kampionatin evropian në vitin 2016, është ende vetëm 24 vjeç,përcjell ORAinfo.

Ai pësoi një rënie të mirë me një periudhë të dobët në Bayern dhe një periudhë huazimi në Swansea që dështoi të funksionojë siç ishte planifikuar, por reputacioni i tij është rindërtuar me kampionët e Ligue 1, Lille dhe skuadrat kryesore në të gjithë Evropën po monitorojnë progresin e tij edhe një herë,në mesin e tyre edhe Milani./ORAinfo/