Plagosja me armë zjarri në Peqin/ I plagosuri, dhëndri i një prej kapobandave të ‘97

Plagosja me armë zjarri në Peqin/ I plagosuri, dhëndri i një prej kapobandave të ‘97

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me plagosjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin, ku i lënduar ka mbetur një 31-vjecar. Uniformat blu kanë identifikuar autorin me mbiemër Mezja.Njoftimi i policisë:

“Rreth orës 20:10 në qytetin e Peqinit si pasojë e një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasi Besmir Hakballa, 31 vjeç, banues në Peqin i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin rajonal Elbasan, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor shkuan menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta bënë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasin A.Mezja, ku vijon puna intensive për kapjen e tij.”

Burimet pohuan se i riu i plagosur është një emër i njohur për policinë. Ai është dhëndri i Tan Kateshit, të dënuar me burg përjetë, një nga eksponentët kryesorë të bandave të rrezikshme të Elbasanit gjatë trazirave të ’97. Vetë 31-vjeçari, figuron person me precedentë të shumtë penalë si vjedhje, grabitje, trafik narkotikësh. Babai i të plagosurit punon si elektricist në bashki.

Grupi hetimor po vijon veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.