Pixel 4 dhe Pixel 4XL: rrjedhin detajet e ekranit dhe kamerave

Pixel 4 dhe Pixel 4XL: rrjedhin detajet e ekranit dhe kamerave

Ndërsa vendosim pas nesh Galaxy Note10 dhe Note10 +, e drejtojmë vëmendjen drejt njoftimeve të tjera të ardhshme të telefonave.

Google pritet të zbulojë modelet Pixel 4 dhe Pixel 4 XL në tetor, dhe, ndërsa ka shumë gjëra që dijmë rreth tyre falë rrjedhjeve dhe raporteve të mëparshme, ka ende disa boshllëqe që duhet të plotësohen.

Sipas një raporti të fundit, Pixel 4 më i vogël do të ketë një ekran 5.7 inç, ndërsa Pixel 4 XL do të ketë një panel 6.3 inç.

Të dy pajisjet do të kenë ekranet OLED, me Pixel 4 që funksionon në rezolucionin FHD+, ndërsa Pixel 4 XL në QHD+.

Raporti përmend që telefonat do të shfaqin atë që Google e quan “Smooth Display”, pasi shkalla e rifreskimit të ekranit për të dy pajisjet do të jetë në 90Hz.

Në departamentin e kamerave, raporti përsërit vendosjen e kamerave të dyfishta që përbëhen nga një kamerë kryesore 12MP dhe një tjetër telefoto me 16MP.

Specifikat tjera përfshijnë procesorin Snapdragon 855, 6 GB RAM, 64 GB dhe opsionet e ruajtjes 128 GB, kontrollet e gjesteve falë çipit Soli dhe një bateri 2.800mAh dhe 3,700mAh, përkatësisht.

TAGS