Pique zbriti në fushë dhe kritikoi gjyqtarin Manzano pas ndeshjes

Pique zbriti në fushë dhe kritikoi gjyqtarin Manzano pas ndeshjes

Pique zbriti në fushë dhe kritikoi gjyqtarin Manzano pas ndeshjes.

Gerard Pique nuk u paraqit në “El Clasico”.

Pique megjithatë shfrytëzoi rastin pas ndeshjes që ti afrohet gjyqtarit kryesor, Gil Manzano për ti thënë diçka.

Sipas “Marca” ai shkoi dhe e kritikoi gjyqtarin sepse kishte vendosur shumë pak kohë shtesë.

Pique nisi të debatojë me gjyqtarin dhe u desh të ndahej nga delegati i ndeshjes, Carlos Naval, i cili i tha të shkojë në dhomat e zhveshjes.

Pique insistonte ti afrohej gjyqtarit me gjithë insistimin e Naval që ai të shkojë në zhveshtore.

Real Madridi fitoi ndeshjen me rezultatin 2-1 dhe u bë lider i La Ligas.

TAGS