Pioli po i vlerëson lartë këta re lojtarë

Pioli po i vlerëson lartë këta re lojtarë

Milani e ka filluar sezonin shumë mirë me 13 pikë të tubuara pas pesë ndeshjeve, që është ajo që ata kishin në të njëjtën pikë fushatën e kaluar. Stefano Pioli ka lojtarët e tij për të falënderuar për këtë dhe mbi të tre ata.

Siç theksohet nga MilanNews, të tillë si Sandro Tonali, Brahim Diaz dhe Rafael Leao janë rritur me të vërtetë për Rossonerët deri më tani. Ata janë vlerësuar edhe në të kaluarën, por tani ata kanë filluar të performojnë në një nivel vazhdimisht të lartë, përcjell ORAinfo.

Tonali, siç e dimë, nuk pati sezonin më të mirë të debutimit me Milanin dhe Brahim Diaz nuk e kishte gjithmonë këtë mundësi. Sa i përket Leaos, ne kemi parë paraqitje të shkurtër të asaj që ai mund të bëjë, por këtë sezon, ai e ka treguar nga forma e tij e mirë.

Pioli, natyrisht, është i kënaqur me zhvillimin e tyre përkatës dhe Rossonerët me të vërtetë po përfitojnë prej tij. Milani bëri një përpjekje për të sjellë Tonali dhe Diaz këtë verë (pas huazimeve) dhe ata gjithashtu thanë jo për të gjitha ofertat për Leao.

Për fat të mirë, kjo tani po paguan dhe mbetet për t’u parë se sa larg mund të shkojnë Rossonerët këtë sezon. /ORAinfo/

TAGS