Pioli ndryshon gjithçka, formacioni i mundshëm i Milanit kundër Valencias

Pioli ndryshon gjithçka, formacioni i mundshëm i Milanit kundër Valencias

Milani zbarkon në Spanjë: formacioni i mundshëm, Pioli ndryshon gjithçka në krahasim me 3 miqësoret e tjera.

Ende një provë bindëse dhe ndërkombëtare.

Sot në mbrëmje Milani do të zbresë në kenë në stadiumin Mestalla, në një ndeshje në fushën e Valencia. Skuadra kuqezi zbarkoi sot pas dreke në Valencia.

Niveli i miqësoreve po rritet gjithnjë e më shumë, në mënyrë që të përgatisë ekipin për ndeshjet e para zyrtare në fund të muajit.

Do të jetë një mundësi tjetër për Stefano Pioli, i cili do të eksperimentojë me zgjidhje të reja dhe do të testojë nivelin taktik dhe atletik të ekipit të tij pas disa javësh stërvitje verore.

Disa ndryshime priten në lidhje me testin e Nice të 31 korrikut të kaluar.

Në veçanti, sulmi i Milanit do të ndryshojë. Pioli mund të hedhë nga minuta e parë dy lojtarë që kanë pasur pak hapësirë deri më tani: Ante Rebic dhe Olivier Giroud duhet të kenë shansin e tyre të parë si titullar, me francezin të cilit i duhen minuta për t’u njohur me ekipin e tij të ri.

Prandaj Pioli mund t’i japë hapësirë fytyrave të reja në sulm në krahasim me miqësoret e para. Kush me siguri nuk do të jetë pjesë e ekspeditës spanjolle është Ismael Bennacer, ende në izolim për shkak të infeksionit në Covid.

Ose Zlatan Ibrahimovic i cili duhet të shërohet nga dëmtimi i gjurit.

Në njëmbëdhjetë fillestarët, Maignan pritet të aktivizohet midis shtyllave.

Linja mbrojtëse u konfirmua, me Calabria në të djathtë, Tomori dhe Romagnoli në qendër (Kjaer gati për të hyrë si rezervë) dhe Theo Hernandez në të majtë.

Në mes ka ende zgjedhje të detyrueshme me titullarët Tonali dhe Pobega. Së fundi, katërkëndëshi sulmues mund të përfshijë Saelemaekers në të djathtë, Diaz në qendër dhe Rebic në të majtë, me Giroud si sulmuesin e vetëm.

Milan (4-2-3-1) Maignan; Calabria, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Pobega; Saelemaekers, B. Diaz, Rebic; Giroud.

Kuriozitet për Valencian e re, i cili do të përpiqet të rifillojë pas një sezoni mediokër nën drejtimin e trajnerit sanguine Pepe Bordalas.

Rezultatet e marra në para-sezon kanë qenë të mira deri më tani dhe pritje të mëdha për Trofeun Naranja kundër Milanit.

Hapësirë për një pikënisje kompakte, por në të njëjtën kohë inovatore me 3-4-3.

Valencia: (3-4-3) Cillessen; Alderete, Diakhaby, Guillamon; Correia, Soler, Burlamanqui, Gayà; Musah, Maxi Gomez, Guedes.

TAGS