Pioli më pak i paguari në mesin e skuadrave të mëdha

Pioli më pak i paguari në mesin e skuadrave të mëdha

Duke përfunduar në vendin e dyti në kampionat me Milanin, Stefano Pioli ka marrë shumë vlerësime për punën e tij.

Ai arriti gjatë një kohe shumë të vështirë për klubin, por arriti të punonte në rrugën e tij.

Sidoqoftë, për faktin se pak kishin shpresë kur mbërriti në klub, ai nuk i ka kushtet më të mira të kontratës.

Në fakt, siç raportohet nga Gazzetta Dello Sport (përmes MilanNews), ai është menaxheri me pagën më të ulët midis klubeve të mëdha, përcjell ORAinfo.

Pioli fiton një pagë 2 milionë euro në vit duke e bërë atë trajnerin më të paguar në mesin e klubeve më të mira në Serie A.

Massimiliano Allegri është trajneri më i paguar i Serie A duke fituar 8 milionë euro në vit me Juve, ndërsa Mourinho (7 milionë Euro), Maurizio Sarri dhe Simone Inzaghi (rreth 4 milionë euro në vit secili) dhe Luciano Spalletti (3 milionë euro në vit) e ndjekin atë.

Me këtë , gazeta shtoi se Milani pritet të ulet së shpejti me ish-shefin e Fiorentinës për të diskutuar një rinovim të kontratës, e cila do të skadojë vitin e ardhshëm. /ORAinfo/

TAGS