Pioli ka habitur të gjithë me këtë deklaratë për Ibrahimoviçin

Pioli ka habitur të gjithë me këtë deklaratë për Ibrahimoviçin

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer në janar te Milani dhe prej asaj kohe Milani është duke kaluar formë fantastike.

Suedezi është një lideri i padiskutueshëm në fushë për Rossonerët, por edhe jashtë fushës.

39-vjeçari duke qenë lojtari më i vjetër dhe më me përvojë në skuadër, ai i këshillon edhe bashkëlojtarët.

Ibra iu flet në zhveshtore në mënyrë autoritare edhe shokëve të skuadrës dhe trajneri Pioli ka zbuluar se nuk i ndërhynë asnjëherë.

Sipas trajnerit italian ai nuk i ndërhynë Ibras pasi sipas tij suedezi e bënë këtë për të mirën e skuadrës.

“Nuk kam pasur ndonjëherë probleme me lojtarë të këtij niveli siç është Ibrahimovic”.

“Unë e di që kur ai ndërhyn duke folur në mënyrë autoritare para shokëve të skuadrës, e bënë për të mirën e ekipit. Në këto raste, unë e lejoj atë të vazhdoj, nuk ndërhy”, tha Pioli.

“Është e mirë për shokët e skuadrës. Është e lehtë dhe shumë bukur të punosh me kampionë të atij kalibri, sepse ata kanë një dedikim të madh brenda dhe jashtë fushës”, u shpreh Pioli.

Ibrahimovic është duke kaluar nëpër formë të jashtëzakonshme, ku në shtatë ndeshje në të gjitha garat ka shënuar tetë gola dhe ka dhuruar dy asistime këtë edicion.

TAGS