Përfundon gjithçka, Varane në Man Utd

Përfundon gjithçka, Varane në Man Utd

Varane transferohet në Manchester United.

Edhe zyrtarisht, Raphaele Varane është lojtar i Manchester United. Varane e ka veshur fanellën e Realit 10 sezone, ka bërë 360 paraqitje, ka shënuar 17 gola, ka fituar katër trofe të UEFA Champions League dhe shumë të tjerë.

Tashmë është zyrtare. Real Madridi dhe Manchester United kanë arritur marrëveshje për Raphael Varanen.

Të dy klubet e kanë konfirmuar këtë në faqet zyrtare.

Varane pritet t’i kryejë të mërkurën testet mjekësore dhe të prezantohet te Manchester United.

Raportohet se ai ka arritur marrëveshje 4+1 vjeçare me Djajtë e Kuq.

Varane e ka veshur fanellën e Realit 10 sezone, ka bërë 360 paraqitje, ka shënuar 17 gola, ka fituar katër trofe të UEFA Champions League dhe shumë të tjerë.

TAGS