Për super golin e Zenelit shkruajnë edhe mediat spanjolle, përmendin edhe Kosovën

Për super golin e Zenelit shkruajnë edhe mediat spanjolle, përmendin edhe Kosovën

Mediat spanjolle nisin të shkruajnë për Kosovën, flasin për supergolin e Zenelit

Media e madhe spanjolle, Marca ka nisur të shkruajë për yjet e Kosovës.

Kosova është në grupin B, aty ku do përballet me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2020’, shkruan lajmi

Zeneli sot (e diele) realizojë gol të çmendur nga rivendja këndore për Reims dhe tani media spanjolle është përkujdesur duke i kujtuar Spanjës të analizojë skuadrat kundërshtare, e ndër to edhe “Dardanët”.

‘Valon Berisha, mesfushori i Reims, është një nga lojtarët më të njohur dhe një nga kërcënimet e tyre kryesore për ekipin kosovar … por nuk duhet ta harrojmë shokun e tij të skuadrës Arber Zeneli .Mesfushori kosovar nga Stade Reims morri një kënd me një fije të helmuar në lojën e tij këtë të diele kundër Brest, i cili u fut në portë në anën e rrjetës përballë këndit. Një gol i shkëlqyeshëm falë një doreze në të djathtë nga një pjesë e vendosur që duhet të analizohet mirë nga stafi i trajnerëve të ‘La Roja”, ka shkruar Marca.

Ndeshja e parë për Kosovën është kundër Suedisë, pastaj përballet me Spanjën.

TAGS