Pato flet për rikthimin e tij te Milani

Pato flet për rikthimin e tij te Milani

Sulmuesi brazilian, Alexandre Pato, ka zbuluar ëndrrën e tij, e cila është rikthimi në klubin e AC Milan.

31 vjeçari nuk ka arritur që të gjejë një klub pasi që u lirua nga kontrata e Sao Paulos verën e kaluar.

“Unë kam kujtime të mira aty, po flasim për 150 ndeshje, 63 gola, një Skudeto dhe një Super Kupë të Italisëu shpreh ai për La Gazzetta dello Sport, transmeton lajmi.

“Do të ishte një ëndërr kthimi në Milan. Unë dhe Ibrahimovic do të krijonim një dyshe shumë të mirë”.

Ai tregon se nuk e sheh si konkurrent Ibrën por më shumë si një partner më të cilin mund të bashkëpunojë.

TAGS