Pas lëndimit të Chiesas, Allegri merr vendim të papritur

Pas lëndimit të Chiesas, Allegri merr vendim të papritur

Juventusi ndryshon taktikat e transfereve pas lëndimit të Chiesas

Juventus do të detyrojë të ndryshojë strategjinë e tyre të transferëve në janar pas lëndimit të Federico Chiesas, kështu që Dejan Kulusevski pritet të qendrojë në Torino si sulmuesi i ri duke mos u larguar nga stadiumi Allianz

Chiesa do të mungojë për pjesën tjetër të sezonit pas lëndimit të ligamenteve.

24 vjeçari pësoi një lëndim kundër Romës dje dhe Juventusi ka konfirmuar se ylli i tyre do të hyjë në operim në ditët në vazhdim.

Sipas Sky Sport Italia, Juventusi do ta bllokojë Dejan Kulusevskin nga largimi i mundshëm në janar derisa suedezi shihet si një zëvendësim i mundshëm për Chiesa.

Tottenham ishin të interesuar për ta transferuar lojtarin që Juventusi është i interesuar për ta shitur atë për një çmim prej 30-35 milionë euro para lëndimit.

Megjithatë, sipas raportit, Juventus ka marrë edhe një tjetër vendim dhe të transferojnë edhe një sulmues të ri gjatë këtij afati.

Drejtorët e klubit dhe trajneri Massimiliano Allegri do të diskutojnë blerjen e një sulmuesi të ri anësor apo një sulmues qendër, por Juventus me sa duket nuk dëshiron fytyra të reja në skuadër gjatë janarit.

Gjigantët e Serie A duhet të përballën me një buxhet të vogël për transfere dhe mund të nënshkruajnë lojtarë pa kontratë apo në huazim më të drejtë blerje.