Paraqitjen mbresëlënëse të Shaqirit, Klopp me deklaratë të papritur

Paraqitjen mbresëlënëse të Shaqirit, Klopp me deklaratë të papritur

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp duket se e ka gjetur Xherdan Shaqirin e vjetër.

Sulmuesi shqiptar u inkuadrua në pjesën e dytë në Kupë kundër Aston Villës dhe dhuroi dy asiste, sfidë të cilën Liverpooli 4-1.

Pas ndeshjes, gazetari e pyeti Kloppin për ndikimin që pati Shaqiri me të hyrë në lojë dhe ai u përgjigj:

“Po, Shaqiri ishte shumë i mirë, Takumi ishte shumë i mirë mes linjave, Shaqiri bëri mirë, Thiago bëri mirë”, u shpreh Klopp.

Ai është i lumtur me paraqitjen e tyre dhe të tjerëve, pasi ka thënë se sezoni është i gjatë dhe tani atij do t’i duhet të bëjë më shpesh ndryshime dhe duke parë paraqitjen e tyre, pa asnjë dyshim mund t’i hedhë në fushë nga minuta e parë”.

TAGS