Para grabitjes në Rinas, Murtaj jetonte i qetë mes Tiranës (Foto)

Para grabitjes në Rinas, Murtaj jetonte i qetë mes Tiranës (Foto)

Admir Murataj dhe Klement Çala ishin dy nga njerëzit më të kërkuar në Shqipëri, pas arratisjes nga burgu grek në vitin 2013. Jo vetëm që nuk u arrestuan, por për 6 vite ata realizuar grabitjet që iu ngjajnë filmave aksion.

Kjo foto është bërë në vitin 2017 dhe duket Murataj në vilën e tij në Prezë. Fotoja sipas hetuesve është bërë pak ditë para grabitjes së blindave me para në Qafë-Kashar, ngjarje për të cilën arriti t’i shpëtoi operacionit “Patriot” ku u arrestuan bashkëpunëtorët e tij.


Admir Murataj në vilën e tij në Prezë

Por nuk mbaron këtu! Murataj me krahun e tij të djathtë kishin hapur dhe një lokal në një nga zonat më të preferuara në kryeqytet. Sipas dëshmisë së njërit prej të arrestuarëve, që pranoi të bashkëpunëojë me drejtësinë, Alkond Bengasi, Murataj dhe Klement Çala kishin hapur një lokal në zonën e “Liqenit të thatë” në Tiranë.

Prej kohësh ata jetonin të qetë “nën hundën e policisë” mes Tiranës dhe Elbasanit, sikur të ishin qytetarë që nuk kishin shkelur asnjë ligj të këtij vendi./ Opinion.al/

TAGS